از شما یک راننده ی حرفه ای خواهیم ساخت ... !

استاد حسین مهرپویا

استاد مریم مهرپویا

فهرست
بستن
رانندگی در شرایط سخت
رانندگی در شرایط سخت

در اموزش رانندگی خصوصی و حرفه ای اموزش رانندگی توسط مربی حرفه ای خانم و مربی اقا به شما  کمک میکند شما را تبدیل به یک راننده بدون ترس و استرس در شرایط مختلف اب هوا از جمله روز های برفی و یخ بندان رانندگی در شب و روز رانندگی با مهارت بالا را تجربه کنید.

در این بخش در مورد چگونگی هدایت و کنترل وسیله نقلیه در شرایط مختلف توضیح داده خواهد شد و سوالات مربوطه درباره موارد زیر خواهد بود.

#۱:رانندگی در مواقع مختلف شبانه روز

#۲:شرایط اب و هوا

#۳:رانندگی در راههای مختلف

#۴:ایمنی و کنترل وسیله نقلیه

شما برای کنترل و هدایت وسیله نقلیه علاوه بر داشتن امادگی باید از مهارت لازم نیز برخوردار باشید و این امر جزء با تمرین با یک مربی خصوصی رانندگی در صادقیه یا در مرزداران یا در اکباتان یا در تهرانسر یا در جنت اباد یا در تجریش یا در غرب تهران حاصل نخواهد شد . علاوه بر ان عوامل دیگری چون نور و شرایط مختلف اب و هوای راه و وسیله نقلیه میتواند بر رانندگی شما موثر باشد .در این صورت مواجه با عوامل عوامل فوق تمرکز حواس و اتخاذ تصمیم صحیح و به موقع میتواند از خطرات احتمالی پیشگیری کند.

_شرکت در دوره خصوصی رانندگی توسط زوج همکار میباشد.

رانندگی در روز های برفی و یخ بندان دیگر چالش های رانندگی پر ترس و استرس شما رانندگان مبتدی گواهیدار بانوان یا اقا میباشد.

معمولا در روزهای برفی و یخبندان در بزرگ راه ها و اتوبان و خیابان های بین شهری زیاد جای نگرانی نداشته باشید با وسایل مکانیزه پیشرفته با انجام اقداماتی ۵۰ درصد خطر را دفع میکنند

یکی از وسایلی که یک راننده خوب و حرفه ای در زمان یخی و برفی به همراه داشته باشد زنجیر چرخ خوب و لاستیک زاپاس مرغوب و سایر وسایل از جمله جک خوب و انبردست و پیچ گوشتی اعم از چهارسو و دو سو انواع اچار الن و اچار ستاره ای و انبرقفلی اصل فرانسه یا امریکایی و از همه مهمتر اچار چرخ از نوع عالی و شرکتی را به همراه داشته باشد.

شرکت در اموزش خصوصی رانندگی به هنرجویان گواهیدار یا بدون گواهی یا دانش اموزان یا افراد زیر ۱۸ سال طرز استفاده از تمام وسایل گفته شده را اموزش خواهید دید حتی طرز تعویض چرخ ها تعمیر و سرویس و نگهداری خودروی شخصی دنده ای و اتوماتیک افراد گواهیدار و بدون گواهی در منزل در غرب تهران اموزش خواهید دید.

رانندگی در طول شبانه روز چگونه است ؟

رانندگی در طول روز در مقایسه با رانندگی در شب به جهت وجود میدان دید طبیعی استفاده از ایینه های جانبی در اختیار داشتن فاصله های قابل روئت و مشاهده سایر استفاده کنندگان از راه از سهولت بیشتری برخوردار است .

رانندگی در شب به جهت محدودیت حوزه دید راننده خیره شدن به مسیر جاده عدم تشخیص فاصله و سرعت سایر وسیله نقلیه موانع و عابرین پیلده احتمال بروز خطر را بیشتر میکند . به ویژه هنگامی که اتومبیل مقابل از نور بالا استفاده میکند نیازمند دقت و توجه بیشتری است بنابر این به نور اتومبیل های مقابل خیره نشوید .حاشیه سمت راست و خط وسط جاده را نگاه کنید در قسمت اسفالت جاده توقف نکنید.

پشت سر اتومبیل های دیگر از نور پایین استفاده کنید در مواجه شدن با اتومبیل مقابل با چند بار تعقیر نور بالا و پایین از هوشیاری و توجه راننده ان مطمین شوید از فاصله ۱۵۰ متری از نور پایین استفاده کنید با توجه کامل به مقررات و سرعت مجاز شرایط رانندگی بدون خطر برای خود و دیگران ایجاد کنید .

رانندگی در شرایط مختلف اب و هوا:

با شرکت در کلاس خصوصی رانندگی توسط زوج همکار با ما اموزش رانندگی حرفه ای را تجربه کنید رانندگی در تمامی شرایط مختلف اب و هوایی را تجربه کنید.اموزش رانندگی ابتدایی را برای مبتدیان ترسو کاملا تکمیلی و حرفه ای فرا گیرید.

رانندگی در شرایط غیر عادی مانند مواقع یخبندان و مواقع بارندگی و سرما قواعد مربوط به خود را دارد که با شرایط عادی متفاوت و نیازمند احتیاط و به همراه داشتن تجهیزات ایمنی است .

کنترل و هدایت و توقف اتومبیل هنگام رانندگی در شرایط مذکور به لحاظ کاهش ضریب اصطکاک چرخ ها با سطح راه مشکل تر است و اتومبیل به هنگام ترمز سریع مسافت بیشتری را تا توقف کامل طی خواهد کرد.

همچنین در فصل سرما و بارش برف که سطح اسفالت یخ زده و یا خیس و مرطوب است حتی الامکان از دنده سنگین استفاده کرده و فاصله لازم با دیگر خودروها رعایت نمایید خصوصا در ابتدایی بارندگی امکان سر خوردن افزایش میابد از ترمز کردن شدید خود داری کرده فاصله ایمن را با وسیله نقلیه جلویی حفظ کرده و با سرعت مطمئن رانندگی کنید.این شرایط را ما با اموزش رانندگی ابتدائی به دوستانی که اموزش رانندگی pdf هستند این دوره را تجربه میکنند.

ما برای سهولت و راحتی شما دوستان اموزش رانندگی انلاین یا اموزش رانندگی برای افراد ترسو کانال اموزش رانندگی مبتدی ایجاد کرده ایم .هوای گرم نیز بر امادگی واکنش شما در مقابل خطرات تاثیر میگذارد و ارامش و خونسردی را در حین رانندگی از شما سلب میکند .در چنین شرایطی شما رفتاری متفاوت با دیگران خواهید داشت.این شرایط بر قسمتهای مختلف اتومبیل مانند باد لاستیک، دمای موتور،نیز تاثیر گذاشته وشرایط مشکلی را برای شما بوجود خواهد اورد بنابر این اگر مجبور به رانندگی نیستید ،اتومبیل را متوقف و پس از کمی استراحت به رانندگی ادامه دهید .

_شرایط رانندگی در راه ها :

باید دانست راه نیز مانند موارد دیگر برای رانندگی صحیح و ایمن باید دارای شرایطی باشد تا ایمنی عبور و مرور را تامین نماید راهی که دارای شرایط استاندارد و مطلوب نبوده و از علایم و ایمنی لازم برخوردار نباشد ن تنها ایمنی را برای راننده و خودرو تامین نمیکند بلکه عامل تصادف خواهد بود .شرایط راه ها به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم بر حوادث رانندگی تاثیر میگذارند.

وجود پیچ ها-پلها-تونلها-شیب نامناسب و…..عواملی هستند که میتوانند بر رانندگی ایمن و مطلوب موثر باشند .از انجا که شما هنگام رانندگی همیشه در شرایط مطلوب راه قرار ندارید همواره باید حوادث پیش بینی نشده را در نظر داشته ،و هوشیاری خود را حفظ نماییدو در راه هایی که اشنایی کمتری دارید با احتیاط بیشتری رانندگی کنید و امادگی مقابله با حوادث غیر مترقه را داشته باشید.

_نقش وسیله نقلیه در رانندگی ایمن

نگهداری وسیله نقلیه عمر ان را افزایش میدهد بنابر این لازم است قبل از شروع رانندگی مطمئن شوید که ابزارهای کنترل وسیله نقلیه شما به خوبی کار میکند و چراغ های وسیله نقلیه کار میکند.در اموزش رانندگی توسط زوج همکار از درب منزل یا انلاین یا محل کار دوره کاملا تخصصی را ببینید ما با کلیپ اموزش رانندگی در سایتهای مختلف را به نمایش گذاشته ایم ما به شما اموزش خواهیم داد چگونه حرفه ای رانندگی کنیم ؟با تست رانندگی حرفه ای که ما مربی حرفه ای رانندگی برای شما به ارمغان میاوریم .اموزش رانندگی حرفه ای به گواهینامه دارها تخصص ماست یا اموزش رانندگی حرفه ای دریفت از ما دوره تکمیلی و حرفه ای را ببینید.پس اطمینان داشته باشید که اتومبیل شما از نظر ایمنی در شرایط خوبی قرار دارد و برای شما و دیگران خطری ایجاد نخواهد کرد .

مواردی که قبل سفر همواره باید توجه و کنترل نمایید عبارت است از :

بوق -برف پاک کن -روغن ترمز -چراغ های ترمز -چراغ راهنما -باطری -فرمان -روغن موتور -اب رادیاتور- فنر بندی و جلو بندی-باد چرخ ها -بخاری -کولر -پدالها با کنترل این موارد خواهید توانست از یک وسیله نفلیه خوب برای یک زندگی ایمن استفاده نمایید .

ماده ۶۸_ایین نامه راهنمایی :

هر وسیله نقلیه موتوری بایستی حداقل به یک وسیله اخطار شنیداری (بوق)به صدای استاندارد مجهز باشد .این گونه تجهیزات باید تولید صدای مداوم و یک نواخت نموده و ایجاد صدای خشن و ناهنجار ننماید.ولی وسایل نقلیه ای که دارای حق تقدم عبور میباشد .(وسیله نقلیه امدادی
،خدماتی،پلیس و اورژانس و غیره….)می توانند علاوه بر دارا بودن بوق وسایت اخطار شنیداری دیگری که مقید به این ویژگی ها نباشد برای استفاده هنگام لزوم داشته باشند.