از شما یک راننده ی حرفه ای خواهیم ساخت ... !

استاد حسین مهرپویا

استاد مریم مهرپویا

فهرست
بستن
رانندگی در شرایط سخت
رانندگی در شرایط سخت

در اموزش رانندگی خصوصی و حرفه ای اموزش رانندگی توسط مربی حرفه ای خانم و مربی اقا به شما  کمک میکند شما را تبدیل به یک راننده بدون ترس و استرس در شرایط مختلف اب هوا از جمله روز های برفی و یخ بندان رانندگی در شب و روز رانندگی با مهارت بالا را تجربه کنید.

شما برای کنترل و هدایت وسیله نقلیه علاوه بر داشتن امادگی باید از مهارت لازم نیز برخوردار باشید و این امر جزء با تمرین با یک مربی خصوصی رانندگی در صادقیه یا در مرزداران یا در اکباتان یا در تهرانسر یا در جنت اباد یا در تجریش یا در غرب تهران حاصل نخواهد شد . علاوه بر ان عوامل دیگری چون نور و شرایط مختلف اب و هوای راه و وسیله نقلیه میتواند بر رانندگی شما موثر باشد .در این صورت مواجه با عوامل عوامل فوق تمرکز حواس و اتخاذ تصمیم صحیح و به موقع میتواند از خطرات احتمالی پیشگیری کند.

_شرکت در دوره خصوصی رانندگی توسط زوج همکار میباشد.

رانندگی در روز های برفی و یخ بندان دیگر چالش های رانندگی پر ترس و استرس شما رانندگان مبتدی گواهیدار بانوان یا اقا میباشد.

معمولا در روزهای برفی و یخبندان در بزرگ راه ها و اتوبان و خیابان های بین شهری زیاد جای نگرانی نداشته باشید با وسایل مکانیزه پیشرفته با انجام اقداماتی ۵۰ درصد خطر را دفع میکنند

یکی از وسایلی که یک راننده خوب و حرفه ای در زمان یخی و برفی به همراه داشته باشد زنجیر چرخ خوب و لاستیک زاپاس مرغوب و سایر وسایل از جمله جک خوب و انبردست و پیچ گوشتی اعم از چهارسو و دو سو انواع اچار الن و اچار ستاره ای و انبرقفلی اصل فرانسه یا امریکایی و از همه مهمتر اچار چرخ از نوع عالی و شرکتی را به همراه داشته باشد.

شرکت در اموزش خصوصی رانندگی به هنرجویان گواهیدار یا بدون گواهی یا دانش اموزان یا افراد زیر ۱۸ سال طرز استفاده از تمام وسایل گفته شده را اموزش خواهید دید حتی طرز تعویض چرخ ها تعمیر و سرویس و نگهداری خودروی شخصی دنده ای و اتوماتیک افراد گواهیدار و بدون گواهی در منزل در غرب تهران اموزش خواهید دید.

رانندگی در طول شبانه روز چگونه است ؟

رانندگی در طول روز در مقایسه با رانندگی در شب به جهت وجود میدان دید طبیعی استفاده از ایینه های جانبی در اختیار داشتن فاصله های قابل روئت و مشاهده سایر استفاده کنندگان از راه از سهولت بیشتری برخوردار است .

رانندگی در شب به جهت محدودیت حوزه دید راننده خیره شدن به مسیر جاده عدم تشخیص فاصله و سرعت سایر وسیله نقلیه موانع و عابرین پیلده احتمال بروز خطر را بیشتر میکند . به ویژه هنگامی که اتومبیل مقابل از نور بالا استفاده میکند نیازمند دقت و توجه بیشتری است بنابر این به نور اتومبیل های مقابل خیره نشوید .حاشیه سمت راست و خط وسط جاده را نگاه کنید در قسمت اسفالت جاده توقف نکنید.

پشت سر اتومبیل های دیگر از نور پایین استفاده کنید در مواجه شدن با اتومبیل مقابل با چند بار تعقیر نور بالا و پایین از هوشیاری و توجه راننده ان مطمین شوید از فاصله ۱۵۰ متری از نور پایین استفاده کنید با توجه کامل به مقررات و سرعت مجاز شرایط رانندگی بدون خطر برای خود و دیگران ایجاد کنید .

رانندگی در شرایط مختلف اب و هوا:

رانندگی در شرایط غیر عادی مانند مواقع یخبندان و مواقع بارندگی و سرما قواعد مربوط به خود را دارد که با شرایط عادی متفاوت و نیازمند احتیاط و به همراه داشتن تجهیزات ایمنی است .

کنترل و هدایت و توقف اتومبیل هنگام رانندگی در شرایط مذکور به لحاظ کاهش ضریب اصطکاک چرخ ها با سطح راه مشکل تر است و اتومبیل به هنگام ترمز سریع مسافت بیشتری را تا توقف کامل طی خواهد کرد.